FRAMBUAZLI LİMONATA - Pinklime Foody

FRAMBUAZLI LİMONATA

FRAMBUAZLI LİMONATA

Bu frambuazlı limonata resmen favorim! Frambuaz bir diğer ismi ile ahu dudu benim yaz mevsimini çok sevmemin en büyük sebebi! Akşam üstü bahçeye inip olgunlaşmış frambuazları toplamaksa en büyük hobilerimden biri.. Madem frambuazı bu kadar seviyorum bu yaz bol bol frambuaz topladım ve kış için dondurdum. Bunun yanında tabii ki birbirinden lezzetli frambuaz tarifleri de yaptım! Bu yazımda bahsettiğim frambuazlı limonata da bunların ilki. Biraz limon suyu, taze frambuaz ve bal ile harikalar yaratın!

Daha önce paylaştığım Salatalıklı Limonata ve Şeftalili Limonata tariflerine de bir göz atın derim!

Frambuazlı Limonata İçin Gerekli Malzemeler:

Frambuaz: Bahçeden topladığım organik frambuazları kullandım. Siz de bahçenizde varsa toplayıp bu iş için kullanın. Mevsimindeyseniz büyük marketlerden de temin edebilirsiniz. Ayrıca dondurulmuş frambuaz da elbette işinizi görür.

Bal: Süzme çiçek balı kullandım. Bal yerine başka bir tatlandırıcıyı da tercih edebilirsiniz.

Gül suyu ya da Gül reçeli: Ben gül reçeli kullandım. Tamamen isteğe bağlı olsa da gül ve frambuazın çok uyumlu tatlara sahip olduğunu unutmayın. Organik gül suyu ile limonatanıza mistik bir aroma katabilirsiniz.

Limon suyu: Taze sıkılmış limon suyu kullanın. Limon kabuğu rendesi de ekleyebilirsiniz.

Maden suyu ya da soğuk su: Herhangi birini ya da ikisini tercih edebilirsiniz.

Buz küpleri: isteğe bağlı kullanın.

Süslemek için birkaç frambuaz, adaçayı ya da nane yaprakları ve limon dilimleri kullanın.

Talimatlar:

Frambuazlı limonata için frambuazları bir bardak ya da kaba alın. Üzerine biraz bal döküp suyu çıkana kadar ezin.

Daha sonra limon suyu, gül reçeli ve kullanacaksanız gül suyunu da ilave edin. İyice karıştırın. Karışımı süzün. Oluşan posayı atmayın; tatlılarda kullanabilirsiniz hatta dondurarak soğuk içecekler hazırlayabilirsiniz.

Servis bardaklarına birkaç buz küpü atın ve frambuazlı limonata karışımından dökün. Üzerine isteğe göre soğuk su ya da maden suyu ilave edin. Frambuaz ve limon dilimleriyle süsleyin. İsteğe göre adaçayı yaprakları da kullanabilirsiniz.

Notlar:

Bu frambuazlı limonata tarifini çeşitlendirebilirsiniz. Aynı işlemleri frambuaz yerine böğürtlen, yaban mersini, çilek, vişne ve şeftali kullanarak yaparsanız farklı limonatalar elde edebilirsiniz.

Sevgiyle kalın..

Frambuazlı Limonata

Biraz limon suyu, taze frambuaz ve bal ile harikalar yaratın!
Hazırlama Süresi10 dakika
Pişirme Süresi0 dakika
Kategori: İçecekler
Mutfak: Akdeniz Mutfağı
Diyet: Düşük Kalori, Düşük Yağ, Vejetaryen
Etiket: frambuazlı içecek, frambuazlı limonata
Porsiyon: 2
Yazar: Pinklime Foody

Malzemeler

  • 1 kap frambuaz
  • ¼ yk gül reçeli
  • ½ yk bal
  • ½ limon suyu
  • 150 ml maden suyu
  • buz küpleri

Talimatlar

  • Frambuazlı limonata için frambuazları bir bardak ya da kaba alın. Üzerine biraz bal döküp suyu çıkana kadar ezin.
  • Daha sonra limon suyu, gül reçeli ve kullanacaksanız gül suyunu da ilave edin. İyice karıştırın. Karışımı süzün. Oluşan posayı atmayın; tatlılarda kullanabilirsiniz hatta dondurarak soğuk içecekler hazırlayabilirsiniz.
  • Servis bardaklarına birkaç buz küpü atın ve frambuazlı limonata karışımından dökün. Üzerine isteğe göre soğuk su ya da maden suyu ilave edin. Frambuaz ve limon dilimleriyle süsleyin. İsteğe göre adaçayı yaprakları da kullanabilirsiniz.

Notlar

Bu frambuazlı limonata tarifini çeşitlendirebilirsiniz. Aynı işlemleri frambuaz yerine böğürtlen, yaban mersini, çilek, vişne ve şeftali kullanarak yaparsanız farklı limonatalar elde edebilirsiniz.


1 thought on “FRAMBUAZLI LİMONATA”

Bir Cevap Yazın