Hakkında - Pinklime Foody

Hakkında

Herkese Merhaba! Adım Şebnem. Bu sayfada her telden yemeğin, tatlının, atıştırmalık ve kendin-yap ürünün tarifini bulabilirsiniz!

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki aşçı değilim ama yemek yapma tutkuma da engel olamıyorum! Canım annemin yemeklerini, çocukluğumdan beri çok sevdiğim menüleri bu blogda paylaşmaya karar verdim. Yemek yaparken dikkat ettiğim iki önemli şey vardır. Birincisi yediğim yemeğin midemi ve vücudumu mutlu etmesi. İkincisi göze hitap ederken aynı zamanda da lezzetli olması! Bir aşçı değilim, ya da yemek konusunda uzman değilim. Araştırmalar, denemeler ve deneyler yaparak, biraz da kültürden faydalanarak kendim için en sağlıklı besinleri ve yemekleri bulmayı ümit ediyorum. Size de kendi bedeninizi dinlemenizi ve ona en uygun gıdayı vermenizi tavsiye ederim! Siz de deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi benimle paylaşın!

Sayfada Bulabileceğiniz Tarifler Neler?

Bu sayfada neler bulabilirim? dediğinizi duyar gibiyim! Hemen anlatayım. Çoğunun yapım aşamalarını adım adım fotoğraflarla anlattığım bir çok tarif bulabilirsiniz! Zararlı yapay gıdalardan(margarin, yapay gıda boyaları, yapay tatlandırıcı ve aroma vericiler vb.) oluşan yemekler dışında vegan, vejeteryan, ketojenik, omnivor, glütenli, glütensiz, tatlı, tuzlu her türlü yemeği denediğim ve tanıttığım yazılarımı bulabilirsiniz. Ayrıca tarif videolarımı youtube kanalımdan da seyredebilirsiniz..

Enerji verici kahvaltılar, rafine şekersiz, vegan tatlı ve atıştırmalıklar, glutensiz ara öğünler, lezzetli vegan ,vejeteryan ve omnivor ana yemekler ve hazırlarını aratmayacak lezzette sağlıklı içecekler.. Tariflerin hepsi denenmiş ve lezzet testinden geçmiştir!

Kendin-Yap Ürünler

Sayfamda yer verdiğim bir diğer bölüm ise Kendin-Yap ürünler! Bazı ürünleri satın almak yerine ev yapımı olanları tercih edebiliriz. İşte bu benim neredeyse takıntılı olduğum bir konu ki, yaklaşık 10 yıldır kendi deodorandımı kendim üretiyorum!

Bu bölümde hem kozmetik, temizlik hem de gıda konusunda ev yapımı ürün tarifleri bulabilirsiniz!

Elimden geldiğince doğal ürünler kullanarak hazırladığım tariflerimi ve ürünlerimi paylaştığım bu sayfada sizleri de misafir etmek ve sizlerle bilgi alış verişinde bulunmak isterim! Şimdiden hepinize teşekkür ederim, sevgi ve sağlıkla kalın..