Glütensiz-Vegan Granola Bar - Pinklime Foody

Glütensiz-Vegan Granola Bar

Glütensiz-Vegan Granola Bar

Eskiden yediklerimiz bizi rahatsız etse de nedenini anlayamazdık.. Beslenme uzmanlarının ve bilim insanlarının deneyleri sayesinde hangi besinlerin hassas bünyeleri daha çok etkilediğini biliyoruz. Bunların arasında en çok glüteni duyar olduk. Bununla beraber glütensiz beslenmeyi de..

Bu atıştırmalık içerisinde hayvansal hiçbir gıda olmadığı gibi şeker, yağ, un da yok! Bu yüzden vegan, glütensiz, paleo ve ketojenik diyetlerle barışık!

Malzemeler:
  • Kuru kayısı, turna yemişi, kuru inci(bittiği için kullanamadım, sizde varsa kullanın)
  • Omega tohumları( ay çekirdeği, kabak çekirdeği)
  • Fındık, ceviz, badem vb.(en sevdiklerinizden)
Tarif Adımları:
  • Tüm malzemeleri küçük küçük doğrayın.
  • Yağlı kağıt serili bir tabağa ya da tepsiye tüm malzemeleri alın.
  • Malzemeleri şekil alabilen bir kıvama getirinceye kadar yoğurun.( kayısı, incir gibi meyveler bu kıvamın oluşmasını sağlayacak.)
  • Harcı düzeltin ve tabağa yayın. Buzdolabında 1-2 saat bekletin.

Dilimleyip servis edebilirsiniz. İsterseniz benmari usulü erittiğiniz bitter çikolata ile de süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Sevgiyle kalın!

Lütfen yorum yapmayı unutmayın!..


Related Posts

Ev Yapımı Fındık Kreması

Ev Yapımı Fındık Kreması

Bu ev yapımı fındık kreması herhangi bir tatlandırıcı içermiyor, glütensiz ve vegan! Yağlı tohumların kremasını yapabildiği için mutfak robotumu çok seviyorum! Kimi insan kuruyemişleri çiğ ve bütün olarak tüketmeyi tercih eder. Kimisi de daha pratik ve lezzetli bir şeyler arar. Bence her iki tüketim şekli […]

Keçiboynuzu Unu

Keçiboynuzu Unu

En eski bitki türlerinden biri keçi boynuzu.. Halk arasında harnup olarak bilinir. Sert yapısı ve yoğun çekirdeklerinden dolayı bir türlü nasıl yiyeceğimi bilemediğim bir bitkiydi; bu zamana kadar.. Doğruyu söylemek gerekirse kendim için yaptığım en güzel şeylerden biri baharat öğütücü almak oldu.. Çünkü bu sayede […]Bir Cevap Yazın