Sonbahar Kapıda! - Pinklime Foody

Sonbahar Kapıda!

Sonbahar Kapıda!

Herkese mutlu haftasonları!

Yaz, bavulunu toplamış giderken sonbahar da serin rüzgarlarıyla yavaş yavaş aramıza katılıyor. Renklerini, çeşit çeşit meyvesini heybesine doldurmuş, hediyelerini getiriyor! Canım sonbahar! 

Yazı sevmeyenlerin yegane sevgilisi! Yazın sıcağından bunalanları sevindirir en çok da. O serin havası, sakin yağmurlarıyla ferahlatıverir çabucak.. Bir heyecanla kış hazırlıkları başlar..patlıcanlar, biberler, domatesler kurutulur; bamyalar ipe dizilir, reçeller hazırlanır, biber, domates salçaları serilir, turşular kurulur..Olgun narlar, sarı sarı ayvalar parıldar ağaçlarda.. kokulu isabella üzümünü de unutmayalım! Sonbahar hayatta ektiğimizi biçtiğimiz son demler gibidir. Ellerimiz renklerle, hasat ettiğimiz çeşit çeşit meyve , sebzelerle doluysa ödülümüzü almışızdır! 

E sonbahar bu kadar bereketli geliyorsa bize de onu kutlamak, onurlandırmak düşer. Sonbaharın hediyeleriyle yapacağımız onlarca tarifimiz var! En çok kullanacağımız meyvelerden biri balkabağı olacak. Balkabağının farklı kullanım alanlarını görünce siz de çok şaşıracaksınız! Neredeyse har salataya, tatlıya, yemeğe, mezeye yakışan narı da es geçemeyiz! Ayvanın tatlıdan başka tariflere de mükemmel bir tat kattığına şahit olacaksınız! Elmalı tartlar, cevizli incir dolması, lahana cipsleri, pancar, kornişon turşuları, yoğurtlu havuç közlemesi.. liste uzar gider. Bize de bunları denemek ve tatmak düşer! O kadar heyecanlıyım ki bir an önce tüm tarifleri denemek istiyorum! 

Herkese, sert rüzgarlardan, kuru yapraklardan uzak, rengarenk bir sonbahar diliyorum!

Sevgiyle kalın..Bir Cevap Yazın